top of page

זוכה פרס ספיר ביכורים לשנת 2015

זוכה פרס פּוׄינְט לרומן הטוב ביותר לשנת 2020 (צרפת)

פרס פֶמׅינָה נכנס לרשימה הקצרה, 2018 (צרפת)

פרס פּרִמיֶיר רומן, אחד מ-5 המועמדים הסופיים, 2018 (צרפת)

פרס ליר-אן-פּוּש, אחד מ-3 המועמדים הסופיים, 2020 (צרפת)

פרס ויצ"ו, נכנס לרשימה הקצרה, 2019 (צרפת)

לָה פיגָרוׄ, נבחר לאחד מ-10 הרומנים הטובים ביותר שיצאו בשנת 2018 בצרפת

עיתון 'הארץ', המוסף הספרותי, נבחר לאחד מ-10 הרומנים הטובים ביותר שיצאו בשנת 2015 בישראל

ביקורות

ראיון בפריז עם איתמר אורלב

ביקורות נבחרות: ישראל

"אני מנסה להבין את סוד קסמו של הספר הזה, שמחץ את לבי גם בקריאה שנייה ושלישית... הכוח של הספר הזה הוא יכולתו של הסופר לעבד לכלל סיפור קוהרנטי, מרגש ומעורר אמון מכלול של רגשות אמביוולנטיים, לפעמים באותו קטע עצמו." 

יהודית רותם, מדוע הספר הזה מחץ את לבי גם בקריאה שנייה ושלישית (מוסף ספרים 'הארץ')

"כבר זמן רב שלא נתקלתי בספר ישראלי שנקרא כמעט בלי להרפות. ספר בשר ודם. בלי שפע מילים מיותרות, בלי התייפייפות,  התחכמויות ומשחקי מילים. ספר שמספר סיפור. אצל איתמר אורלב 'בנדיט' כשמו כן הוא. אבא בן זונה. אבא מנוול, אלים, שיכור ונאהב. וכך הספר. ספר בנדיט. ספר בן זונה. שחובט בך ואינך מרפה. מכה אותך ואינך מניחו בצד. והאמת ניכרת מבין השורות היטב, ואתה מבין שהכול מבוסס גם על החיים עצמם, ואין מספר סיפור טוב כמו החיים"

יגאל סרנה, אבא בן זונה (מוסף ספרים 'ידיעות אחרונות')

"ספרו של איתמר אורלב הוא הפתעה משמחת. תחושה שהנה, סופר אמיתי נולד. הנושא הוא בלתי שגרתי והכתיבה – קלאסית בגישתה מצד אחד ואותנטית לגמרי בתוכן, בסגנון ובשפת הדמויות מצד אחר. מתעורר רצון לשאול: היכן היית עד כה, איתמר? ארבעים שנה היינו צריכים לחכות לך?"
חבצלת פרבר, אבא פולני (מוסף ספרים 'מקור ראשון')

 

"מרגש, מפתיע ומלהיב לקרוא את בנדיט. הוא כל כך מרוחק ושונה מכל מה שמוכר לנו. הוא מתרחש במציאות זרה, ועם זאת נגיעתו בחייו של הקורא הישראלי בלתי נמנעת. לפלא בעיני כיצד הצליח אורלב לחדור אל נבכי נשמתם של האנשים הללו, איך היטיב להבין כל כך את צפונות לבם והלכי הרוח שלהם, ורצף את עלומם בפרטים הקטנים והמדוקדקים ביותר"

עופרה עופר אורן, איך נראה אדם טוב שמתחזה לאדם רע (סופרת ספרים)

ביקורות נבחרות: איטליה

"איתמר אורלב, ברומן הביכורים העמוק והמרשים הזה, חוזר בתבונה על הסתירות הממלאות את הנפש האנושית. אלו אותן סתירות שמבהירות שאף אחד לא יכול להיות רק טוב או רע ושגם בגוונים הכהים ביותר של האדם אפשר לנסות ולהבין, גם אם לא ברציונל אז לפחות מתוך האנושיות"

Gaia Montanaro – Canaglia – (Il Foglio)

"יצירה מרשימה שגיבורה איש דוחה אך גם מפואר. דמותו הספרותית נראית כזיקוק טהור של ההיסטוריה של המאה העשרים. ברומן זוהר ומלא רחמים, אורלב מצליח לגעת בנקודות רבות של נפש האדם, הן הרגשיות והן הרציונליות. הרומן נכתב בשליטה מפתיעה המתחלפת בין דפים קומיים לטרגיים ומלנכוליים להפליא, בכתיבה סבלנית וקלילה, שתמיד מסוגלת להשליך פתאום הכל למען המוחלט"

Andrea Pomella – Un Libro di Itamar Orlev – Padre Canaglia (Doppiozero)

ביקורות נבחרות: צרפת

 

"זה סיפור על גאולה שאורלב מציע לנו בסיפרו הראשון המפואר והקשוח, שבנוסף מכיל רגעים מצחיקים, בעיקר כשטאדק משוחח עם אמא שלו -  שגם היא בעלת אופי, וכמובן כשהוא מתעמת עם אבא שלו, אדם שטני וליצני שאוּכל בידי זכרונות המלחמה"

Bruno Corty - Voyou, d’Itamar Orlev: Mon pere, ce salaud - (CRITIQUE LITTÉRAIRE, Le Figaro)

"לטעון שאורלב מצויין בתיאוריו תהיה לשון המעטה, אבל יכולתו לתאר באופן מורכב אנשים בעלי אישיות לא פשוטה נותנת לסיפור את הקצב של החיים האמיתיים, ללא אשליות אבל במבט מפוקח. אנחנו נזכור את הבנדיט הזה"

Stéphane Bugat – Premier roman. Voyou (Le Telegramme)

ביקורות נבחרות: ספרד (ספרדית וקטאלנית)

"ספרו של אורלב, ומדהים שזהו ספרו הראשון, מבקש להבין את הסינטזה שבין לבבות בני האדם לבין אומללותם ותהילתם, ובאופן בלתי נמנע מאלץ את קוראיו לתהות בנוגע למקומם בעולם. זו התבוננות מפוארת בנפש האדם"

Gustau Nerín, ´Bandido´: Orlev explora los limites entre ei

amor y el odio (El Nacional)

רציני, מרגש ואכזרי, בנדיט הוא רומן מלא בסיפורים – הכול שם מבוטא, נזכר ומובע בעזרת סיפורים – כמו סיפורים קצרים שזורמים בורידי הסיפור הכללי שהוא הרומן. אורלב הוא בהחלט מספר מהמעלה הראשון וזה מה שהופך את בנדיט לרומן מצויין"

Antoni Pons – Rescabalar el temps perdut, o passer-hi comptes (Ara.cat)

ערב לכבוד בנדיט אמת איתמר אורלב, ברלין
הספר בנדיט מאת איתמר אורלב
orlev3.jpeg
פאנל על הספר בנדיט מאת איתמר אורלב, איטליה
D8sgLCaXYAAaP70.jpg
WhatsApp Image 2023-03-04 at 13.49.30.jpeg
48426241_10156966995249727_8521257635440230400_n.jpg
WhatsApp Image 2022-06-10 at 12.33.34.jpeg
bottom of page